EverActive Ładowarka Prostownik do akumulatorów 6V/12V CBC4

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: everActive
 • Waga: 0.65 kg
 • Dostępność: Dostępne  (5 opak.)
 • opak.
 • Cena netto: 80,49 zł 99,00 zł
EverActive Ładowarka Prostownik do akumulatorów 6V/12V CBC4
EverActive Ładowarka Prostownik do akumulatorów 6V/12V CBC4


EverActive CBC4 to uniwersalna ładowarka / tzw. "prostownik inteligentny" do wszelkiego typu akumulatorów kwasowych (samochodowych itp.) 6V i 12V, żelowych / AGM.

NOWA CYFROWA TECHNOLOGIA to mniejsze rozmiary, większa niezawodność, większa skuteczność, większa efektywność, mniejsze zużycie energii elektrycznej.
Ładowarka obsługuje większość dostępnych na rynku akumulatorów samochodowych, żelowych, AGM o pojemnościach 1.2 - 120 Ah.
Posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD i wbudowany woltomierz, pozwalający na szybką ocenę naładowania podłączonego akumulatora.

Ładowarka jest inteligentna, sterowana mikroprocesorem - po pełnym naładowaniu automatycznie wyłącza się, przechodząc w tryb monitorowania napięcia - w 100% bezpieczna dla każdego akumulatora.
Skuteczność naszej ładowarki jest porównywalna z procesem ładowania w wiodących, profesjonalnych urządzeniach (nawet wielokrotnie droższych) -
używanie inteligentnej ładowarki nie wpływa negatywnie na eksploatację akumulatora, a wręcz przeciwnie, wydłuża czas jego eksploatacji!

Ładowarka dedykowana jest nie tylko do akumulatorów samochodowych dużej pojemności - dzięki różnym programom ładowania, nadaje się również do akumulatorów żelowych, motocyklowych, stosowanych na jachtach czy akumulatorów do skuterów o mniejszej pojemności.

  

W ładowarce zastosowano pionierskie rozwiązania:

 • automatyczna i pewna kontrola naładowania akumulatora - po osiągnięciu określonego napięcia, lub samoczynnego spadku prądu ładowania,

 • monitorowanie napięcia po zakończeniu ładowania - automatyczne wznowienie ładowania w przypadku spadku napięcia na akumulatorze,

 • ładowarka niweluje zjawisko zasiarczania akumulatorów, które może powstawać podczas ładowania,

 • tryb "zimowy" - gwarantuje pełne i efektywne naładowanie akumulatora, nawet w b. niskiej temperaturze otoczenia

 • tryb "reaktywacji/reanimacji" - specjalny tryb ładowania - w przypadku skrajnie rozładowanych akumulatorów, ładowarka stosuje ograniczony prąd ładowania pojedynczymi impulsami, aż do osiągnięcia bezpiecznego napięcia pozwalającego na szybsze ładowanie - ładowarka sama decyduje, o konieczności użycia tego trybu,

 • ładowarka wyposażona w komplet zabezpieczeń przeciw zwarciom, przed błędnym podłączeniem biegunów, przed przegrzaniem, przeciążeniem, przeładowaniem itp.

Ładowarka CBC 4 jest przeznaczona do baterii 6V / 12V typu żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid. Ładowanie przebiega automatycznie, wieloetapowo. Tryb ładowania, działanie ładowarki sygnalizowane jest na podświetlanym wyświetlaczu LCD.

Pierwszy etap to zmierzenie i podanie wskazania napięcia na zaciskach akumulatora i określenie jego rodzaju. Naciskając przycisk "MODE" należy wybrać tryb ładowania. Dokonywana jest ocena stanu akumulatora i jego ewentualna reaktywacja (tylko dla mocno rozładowanych ogniw) - ładowanie zmniejszonym prądem pojedynczymi impulsami.
Następnym etapem jest ładowanie zasadnicze - w zależności od trybu ładowania 0.8A/3.8A.
Kolejne etapy to kontrola procesu ładowania - wraz ze wzrostem napięcia na akumulatorze następuje ograniczenie prądu ładowania.
W końcowej fazie ładowania prąd jest ograniczany do 0.8A - jest to doskonałe zabezpieczenie przed zjawiskiem "gazowania" akumulatora. Po osiągnięciu napięcia 14.4V/14.7V (dla aku 12V) i 7.3V (dla aku 6V) ładowanie zasadnicze jest zakończone.
Ostatni etap to faza monitorowania napięcia na akumulatorze - w przypadku dłuższego pozostawienia ładowarki podłączonej do akumulatora i spadku napięcia do 12.6V (12V) / 6.3V (6V) ładowarka włącza ładowanie podtrzymujące aby nie dopuścić do dalszego rozładowania akumulatora.


 

Dane Techniczne

Napięcie wejściowe

220-240V AC 50Hz/60Hz

Obsługiwane akumulatory

6V/12V DC automatyczna detekcja
żelowe, kwasowo-ołowiowe, AGM, VRLA, VLA, SLA, WET, GEL, Lead-Acid

Obsługiwane pojemności akumulatorów:

1.2-120Ah dla 12V
1.2-14Ah dla 6V

Sprawność

>75-80%

Napięcie ładowania

14.4V/14.7V dla 12V akumulatorów,
7.3V dla 6V akumulatorów

Prąd ładowania

0.8/3.8 [A]

Temperatura pracy

-10..40st. C (ograniczenie mocy przy wyższych temp.)

Wymiary

18.3 x 6.8 x 4.7 [cm]

Inne

długość kabla zasilającego AC ok. 1.5 m, łączna długość przyłączy (z krokodylkami lub oczkami) ok. 1.5 m

W zestawie

ładowarka automatyczna everActive CBC-4 z terminalami oczkowymi,
instrukcja obsługi PL/EN/DE,
przyłącze z krokodylkami